Pastelky do ruky: Proč malování pomůže vaší kariéře

„Vždyť já kreslit neumím.“
„Maloval jsem naposledy ve škole.“
„Na nějaké čmárání nemám čas.“

Poznáváte se?
Možná vám někdo v dětství řekl, že neumíte kreslit. Nebo vám připadá malování jen jako zábava školáků nebo bláznivých umělců. Co se ale stane, když strávíte pár desítek minut s pastelkou či se štětcem v ruce? Těšte se na uvolnění, lehkou hlavu a třeba i nový koníček.

Konečně vyřešený úkol
Běžně jsme zvyklí používat převážně levou mozkovou hemisféru, tedy tu, která je zodpovědná za analyzování a zpracování informací. Jakákoliv tvůrčí činnost, jako například kreslení, naopak zapojuje pravou část hemisféry, která pomáhá uvolnění, kreativitě a odpočinku.

Se štětcem v ruce také přicházejí nové nápady. A člověka i leckdy napadne řešení problémů, které dlouho nemohl rozlousknout. Takové benefity ocení všichni, kteří vykonávají duševní práci, bývají ve stresu nebo nedokážou vypnout myšlenky. Včetně těch, kteří se k tužce nebo temperám staví skepticky.

Proč kresba a malba uvolňují?
Ocitli jste se na kurzu malby a kresby a nevíte, co si tam počnete? Nemusíte se ničeho obávat, vaše ruce a váš mozek provedou veškerou „práci“ za vás. Možná překvapíte sami sebe, jak vás najednou začnou napadat různé motivy a způsoby tvorby.

Čím to? Dostáváte totiž úplně nové stimuly. Také na místě potkáváte nové lidi, ocitáte se  v novém prostředí a zkoušíte úplně jinou aktivitu než doteď. K tomu jste pod vedením zkušeného lektora – a ten moc dobře ví, jak člověka navést, aby si našel svou cestičku.

Kreslení a malba skvěle fungují jako psychohygiena. Pokud totiž neumíte vypnout, řítíte se do propasti zvané burn-out neboli syndrom vyhoření.

Kreslení místo meditace
Pomoci vám mohou oblíbené omalovánky pro dospělé nebo zkuste přímo výtvarný kurz. Velmi doporučujeme kurzy kresby, které vede zkušený lektor.

Jeden takový jsem osobně navštívila. Na kurz kresby a malby pro dospělé jsem se dostavila s typickým přesvědčením, že malovat vůbec neumím. Ujala se nás lektorka Jana Gregorová, která do „obyčejného“” malování dodala prvek seberozvoje – velmi jemně a o to účinněji. Díky ní jsem se naučila znovu objevovat malbu, v příjemném prostředí, hezky krůček po krůčku.

Zaujalo mě, že se Jana Gregorová zaměřuje i na teambuildingové aktivity. Kreslící/malovací odpoledne stmelí celý tým a podpoří každého jeho člena.

Kurz kreslení a malby je ideální
•    ve stresovém období, kdy vaše hlava nedokáže vypnout,
•    pro ty, které stále něco brzdí,
•    před důležitým úkolem, kde je potřeba přijít na kreativní a neobvyklé řešení,
•    když se nemůžete dlouho hnout z místa.

teambuilding-malovani-kresba-cvprofi8 teambuilding-malovani-kresba-cvprofi7 teambuilding-malovani-kresba-cvprofi2teambuilding-malovani-kresba-cvprofi6teambuilding-malovani-kresba-cvprofi5

Správná psychohygiena vám pomůže, abyste měli sílu, nápady a energii ve svém životě i v kariéře. A jak profesní dráhu nastartovat a pěstovat?

Přečtěte si další užitečné články na našem blogu:

Komentáře

Přidat komentář