50 B2B sales expertů na LinkedInu, které se vyplatí sledovat

Sledujte tyto B2B sales experty a světově uznáváné osobnosti z oblasti prodejů a získejte tak nevysychající zdroj názorů, tipů a inspirace, který vám pomůže zvládat vaši práci ještě lépe!
Říká se, že není důležité, co znáte, ale koho znáte. Ale když chcete uspět v oblasti prodeje, důležité je obojí. Abychom vám pomohli „poznat“ více osobností, které ještě posílí vaše znalosti oboru, připravili jsme seznam B2B sales expertů a autorit, jejichž sledování na LinkedInu vám může pomoci být ve vaší práci ještě lepší.
Na následujících řádcích vás seznámíme se sales experty, kteří jsou mezi svými followery na LinkedInu známí zajímavými postřehy a inspirujícími myšlenkami.

1. Jill Konrath
Blog: https://www.jillkonrath.com/sales-blog
Jill Konrath, autorka čtyř bestsellerů z oblasti prodeje, ukazuje obchodním společnostem, jak aplikovat neotřelé postupy, které fungují. Je považována za vůdčí osobnost v oblasti moderních prodejních strategií a odbornici na převádění koncepcí na konkrétní kroky, které mohou profesionálové v oblasti prodeje aplikovat při své práci.

2. Mark Hunter
Blog: https://thesaleshunter.com/category/blog/
Mark, vystupující pod přezdívkou „Sales Hunter“, je autorem bestsellerů High-Profit Prospecting a High-Profit Selling. Ve svých úvahách konfrontuje obchodní mýty a konzervativní strategie a snaží se v jejich rámci objevit další možnosti, které by jim daly nový význam.

3. Tony J. Hughes
Blog: http://www.linkedin.com/today/posts/hughestony
Tony J. Hughes, autor bestsellerů The Joshua Principle, Leadership Secrets of Selling, se dlouhodobě zabývá vedením lidí v oblasti prodeje a profesionálním prodejem. Prosazuje moderní přístup k B2B prodeji založený na snaze o vytváření sítě pomocí maximálního využití sociálních médií jako LinkedIn a důsledné aplikaci metodologií vedení lidí při řízení komplexních prodejních procesů.

4. John Barrows
Blog: https://jbarrows.com/blog/
John sám o sobě mluví jako o obchodním instruktorovi světově nejrychleji rostoucích společností a skrz své široké portfolio informačních zdrojů pomáhá profesionálům v prodeji se sebevzděláváním a každodenním vylepšováním schopností.

5. Trish Bertuzzi
Blog: Inside Sales Experts Blog
Autorka The Sales Development Playbook a generální ředitelka společnosti The Bridge Group, Inc. je vášnivou zastánkyní inside sales a osobností, která mění pravidla hry. Doporučujeme ji sledovat pro její moudrost a zkušenosti s implementováním obchodních strategií, díky kterým porostou jak zisky, tak daná společnost.

6. Jill Rowley
Blog: https://www.linkedin.com/today/posts/jillrowley
Jill Rowley působila v řadách sales expertů a v současné době radí B2B společnostem, jak pomocí social sellingu navyšovat zisk. Stojí za to sledovat kvůli praktickým a neotřelým radám, jak být úspěšným profesionálem v oblasti prodeje, který je sám sebou, otevřený příležitostem a vždy ve spojení.

7. Mike Kunkle
Blog: https://www.mikekunkle.com/blog/
Léta strávil v předních liniích jako prodejce a manažer prodeje. Své bohaté zkušenosti nyní využívá ve prospěch svých pomyslných nástupců. Radí ohledně nejnovějších B2B trendů a přístupů, včetně social sellingu.

8. Andy Paul
Blog: http://www.andypaul.com/blog/
Vysoce hodnocený tvůrce podcastů,autor bestselleru Amp Up Your Sales a Zero-Time Selling, kouč a poradce. Andy Paul se zabývá tématy klíčovými pro každou obchodní společnost. Budování důvěry, respektu a společných hodnot je podle něj klíčovým faktorem, proč si potenciální klient vybere vás namísto konkurence.

9. Jonathan Farrington
Futurista v oblasti prodeje, průkopník práce se zákaznickou zkušeností. Jonathan pracoval s více než 100 000 prodejními profesionály a dlouhou dobu provozoval mezinárodní internetovou komunitu, která se zaobírala výhradně problematikou prodeje.

10. Daniel Pink
Web: http://www.danpink.com/resources/
Daniel je autorem šesti knih (mezi jinými Drive (v češtině vyšlo pod názvem Pohon) a To Sell is Human (česky Prodávat je lidské), bestsellery dle New York Times), které vzbudily svým provokativním obsahem značný rozruch. Je považován za jednoho z top 10 současných světových myslitelů v byznysu. Stojí za sledování pro své kontroverzní myšlenky, které vás donutí opravdu se zamyslet nad uměním a vědou prodávat.

11. Jeffrey Gitomer
Blog: https://www.gitomer.com/blog/
Jeffrey, který sám sebe prohlašuje za Krále prodeje, napsal 13 bestsellerů, včetně Little Red Book of Selling, a přímo pomohl zlepšit mnoha prodejním týmům schopnost odhalovat motivy ke koupi. Mrkněte na jeho profil, protože tam najdete spoustu praktických rad nejrůznějšího zaměření – od networkingu a rozvoji osobnosti až po social selling.

12. James Muir
Blog: http://puremuir.com/blog/
James napsal The Perfect Close: The Secret to Closing Sales – The Best Selling Practices & Techniques for Closing the Deal. Zaujme vás postřehy, které má díky své praxi z první ruky.

13. Matt Heinz
Blog: https://www.heinzmarketing.com/blog/
Matt Heinz je autorem šesti knih, jako např. Successful Social Selling, provozuje Sales Pipeline Radio a je po celých Spojených státech uznávaným expertem díky svým více než 15letým zkušenostem v marketingu, rozvoji podnikání a prodeji v rámci různých organizací i oborů podnikání. Jeho bystré postřehy v pozitivním duchu vás budou bavit.

14. Aaron Ross
Blog: http://predictablerevenue.com/blog
Nejprve Aaron vybudoval platformu pro CRM Salesforce.com. Tuto zkušenost následně zúročil ve dvou knihách: Predictable Revenue: Turn Your Business into a Sales Machine with the $100 Million Best Practices of Salesforce.com a Predictable Revenue Guide To Tripling Your Sales. Jeho blog Predictable Revenue (doslovně lze přeložit jako předvídatelné příjmy) pojednává přesně o tom, co má v názvu.

15. Craig Elias
Blog: http://shiftselling.com/the-blog/
Craig Elias byl nejsilnějším článkem prodejního týmu v každé společnosti, pro kterou pracoval, včetně společnosti WorldCom, kde se stal jedničkou mezi prodejci během prvních 6 měsíců. Časopisem Forbes byl označen za jednu z nejschopnějších osobností social sellingu na naší planetě. Tajemství svých schopností sdílí pomocí takzvaných Trigger Event Selling™ a na svém blogu. Když mu zašlete žádost o spojení na LinkedInu, pošle vám link, na kterém si budete moci zdarma stáhnout cenami ověnčenou knihu SHiFT! Harness The Trigger Events That TURN PROSPECTS INTO CUSTOMERS.

16. Jeb Blount
Blog: https://jebblount.com/blog/
Jeb Blount je generálním ředitelem společnosti Sales Gravy, autorem 8 bestsellerů, např. knihy Fanatical Prospecting, a je pokládán za jednu z nejrespektovanějších osobností prodeje. Podle Jeba je SalesGravy.com nejnavštěvovanější webovou stránkou specializující se na oblast prodeje na světě, takže ji určitě navštivte a nechte se okouzlit znalostmi jednoho z nejinovativnějších sales bloggerů.

17. Anthony Iannarino
Blog: https://thesalesblog.com/blog/
Anthony je vysoce respektovaný na mezinárodní úrovni, autor několika bestsellerů a vůdčí osobnost v oblasti prodeje. Specializuje se na komplexní B2B prodej. I díky svým každodenním postům na The Sales Blog je uznáván jakožto guru strategií prodeje.

18. Brian Burns
Youtube: https://www.youtube.com/user/MaverickMethod
Více než 20 let strávil prodejem podnikového softwaru. Nyní tvoří podcasty na The B2B Revenue Leadership Show, The Brutal Truth about Sales & Selling a Sales Questions. Co je jeho cílem? Vysvětlovat, jak to chodí v obchodních společnostech a jak mohou lidé z prodeje ovlivnit směřování firmy.

19. Ken Krogue
Blog: http://www.kenkrogue.com
Ken je zakladatelem a prezidentem InsideSales.com a vášnivým obhájcem inside sales. Sledujte ho, abyste se dozvěděli něco o nejlepších technikách, výzkumu a získali tipy o prodeji na sociálních sítích.

20. Max Altschuler
Blog: https://www.saleshacker.com/library/
Max napsal bestseller Hacking Sales pojednávající o nastavení moderního výkonného prodejního procesu za využití hi-tech metod, virtuálních pomocníků, empatie a moderních taktik prodeje. Navštivte jeho blog a dočtěte se o nejnovějších B2B tipech, prodejních taktikách, strategiích a technologiích, o kterých mluví vůdčí osobnosti v prodeji.

21. Tiffani Bova
Podcast: https://itunes.apple.com/us/podcast/whats-next-with-tiffani-bova/id1262213009?mt=2
Analytička a vědecká pracovnice ve společnosti Gartner, zabývá se výzkumem prodejních strategií a inovací prodejních kanálů. Je považována za jednoho z nejvýznamnějších myslitelů v oblasti transformace prodejů a inovaci obchodních modelů. Je zastánkyní využívání nových technologií a disruptivní inovace v chování zákazníků pro vytvoření fungujících plánů transformace prodeje.

22. Mark Roberge
Bývalý CRO v HubSpotu, autor bestselleru The Sales Acceleration Formula a lektor na Harvard Business School. Sdílí své rady a postřehy ohledně všeho, co se týká prodeje.

23. Timothy (Tim) Hughes
Blog: https://www.linkedin.com/in/timothyhughessocialselling/detail/recent-activity/posts/
Tim je autorem knihy Social Selling – Influencing Buyers and Changemakers a vytvořil metodologii prodeje pomocí social sellingu v 5 krocích. Na LinkedInu vás zaujme svými úvahami právě ohledně social sellingu.

24. Jack Kosakowski
Blog: http://www.jackkosakowski.com/blog/
Na slovo vzatý odborník na způsoby, jak zúročit sociální interakce v prodeji. Sám Jack považuje svůj web za seriózní zdroj informací o social sellingu. Sledujte ho, abyste pravidelně získávali praktické rady a doporučení k tomuto tématu.

25. Jamie Shanks
Blog: http://www.salesforlife.com/blog/author/jamie-shanks
Jamie Shanks je lektor prodeje, vizionář a jeden z pionýrů social sellingu. Na jeho blogu naleznete spoustu informací o taktikách, technologiích a strategiích, s nimiž by se měl obeznámit každý, kdo chce získat zákazníky na svou stranu.

26. Mike Weinberg
Blog: https://www.newsalescoach.com/blog/
Mike na základě svých zkušeností vysoce efektivního prodejce napsal několik knih, které se staly bestsellery na Amazonu, jako např. New Sales. Simplified. – The Essential Handbook for Prospecting and New Business Development. Zaujmou vás jeho přímočaré praktické rady.

27. Alice Heiman
Blog: https://aliceheiman.com/blog/
Alice se věnuje strategiím prodeje, je koučka a lektorka. Na svém blogu sdílí úvahy o strategiích a taktikách v procesu B2B prodeje. Zabývá se rozličnými tématy od networkingu a budování vztahů přes social selling až po zvyšování produktivity.

28. John Smibert
Blog: www.strategicsellinggroup.com/author/john-smibert-2
John je specialistou B2B prodeje a koučem, který vyhledává výzvy. Pokud se zajímáte o zvyšování profesionality prodeje v neustále se měnícím světě, je to váš člověk.

29. Elay Cohen
Blog: https://saleshood.com/blog/
Elay je spoluzakladatelem SalesHood, kde zúročil své zkušenosti z pozice viceprezidenta pro produktivitu prodeje v Salesforce. Své myšlenky shrnul v knize SalesHood: How Winning Sales Managers Inspire Sales Teams To Succeed a pravidelně přispívá na firemní blog.

30. Lee Salz
Blog: https://www.salesarchitects.com/thought-leadership/articles/
Lee je CEO společností Sales Architects a The Revenue Accelerator. Je autorem čtyř knih včetně bestselleru Hire Right, Higher Profits. Ve svých článcích píše o osvědčených postupech a procesech v prodeji.

31. Colleen Francis
Blog: https://www.salesleadershipdevelopment.com/blog
Colleen je autorkou knih Honesty Sells a Nonstop Sales Boom a již dvě desetiletí je pokládána za lídra v oblasti prodeje. Na jejím Sales EQ & IQ blogu najdete praktické tipy a strategie, jak vybudovat a udržet prodejní tým s bezkonkurenčními výsledky.

32. David Brock
Blog: http://partnersinexcellenceblog.com/
David je autorem knihy Sales Manager Survival Guide a šéfuje globální společnosti Partners In EXCELLENCE, které se zabývá koučováním a mentorováním. Na svém blogu prezentuje své postřehy na témata z oblastí byznysu, prodeje, marketingu či vedení.

33. Gerhard Gschwandtner
Blog: http://sellingpower.typepad.com/
Gerhardovými kurzy prošlo v Evropě a v USA více než 10 000 lidí věnujících se prodeji. Napsal 16 knih pojednávajících o prodeji, jeho managementu a psychologii. Založil a stále vydává časopis Selling Power. Organizuje série konferencí Sales 3.0 ve Filadelfii, Bostonu, San Francisku a Las Vegas. Poradí s tím, jak se dostat na vrchol.

34. Lori Richardson
Blog: https://www.scoremoresales.com/blog
Lori zařadil časopis Forbes do svého žebříčku „Top 30 Social Sales Influencers“. Pracuje, lektoruje a dává konzultace B2B prodejním týmům ve středně velkých společnostech. Na svém blogu píše o prodejních strategiích a taktikách a uvádí užitečné tipy z těchto oblastí.

35. Steve W. Martin
Blog: http://heavyhittersales.typepad.com/
Steve je autorem série knih Heavy Hitter, které pojednávají o komplexních prodejních strategiích a jsou určeny především prodejcům na seniorních pozicích. Vyzná se mimo jiné v tom, jakým jazykem mluví prodejci i kupující během procesu rozhodování a prodeje. Přidejte si ho na svůj seznam sledovaných osobností kvůli tipům na osvědčenou praxi při organizaci prodeje, na klíčové aktuální trendy či na způsoby zvyšování výkonu.

36. Chris Murray
Blog: http://sellingwithease.info/sales-tips-blog-posts
Chris napsal knihy Selling with EASE a The Extremely Successful Salesman’s Club. Na jeho blogu najdete spoustu praktických rad, které můžete denně aplikovat.

37. Tibor Shanto
Blog: http://www.sellbetter.ca/blog/
Tibor je autorem cenami ověnčené knihy Shift!: Harness The Trigger Events That Turn Prospects Into Customers, má 25leté zkušenosti z oblasti B2B prodeje a je považován za skvělého taktika prodeje. Specializuje se na poradenství obchodním zástupcům, kterým pomáhá vylepšit komunikaci při získávání nových klientů.

38. Barbara Giamanco
Blog: http://barbaragiamanco.com/blog/
Barbara je celosvětově uznávanou vůdčí osobností v prodeji, je spoluautorkou The New Handshake: Sales Meets Social Media – první knihy, která pojednává o social sellingu. Sledujte ji, abyste se dozvěděli, jak se stát výkonnějším prodejcem.

39. Jim Keenan
Blog: http://www.asalesguy.com/sales-blog/
Jim má 37letou praxi v oblasti prodeje (včetně provozování, vybudování, rekonstruování a prodeje různých prodejních společností) a na svém blogu sdílí, co ho tato praxe naučila. Pokrývá širokou škálu témat, včetně např. ABM (account based marketing) či obsahového marketingu.

40. Noah Goldman
Podcast: http://www.enterprisesalespodcast.com/.
Společnost Sales Hacker ho označila za jednoho z top tvůrců podcastů z oblasti prodeje. Noah se zaměřuje na pomoc s vyváženým růstem prodeje pomocí lepšího nastavení procesů.

41. Deb Calvert
Blog: http://blog.peoplefirstps.com/connect2sell
Deb je autorkou bestselleru DISCOVER Questions® Get You Connected. Radí lidem pracujícím v prodeji, jakým způsobem mohou zlepšit svou výkonnost a vytvořit pevnější vazby s klienty. Poskytuje rovněž rady manažerům prodeje, kteří se chtějí naučit vést své týmy efektivněji.

42. Joanne Black
Web: http://www.nomorecoldcalling.com/sales-articles/
Joanna věří, že v rámci B2B prodejů vám budování vztahu s klientem a získávání referencí vygeneruje větší obrat za vynaložení nižších nákladů než obvolávání potenciálních obchodních partnerů. Sledujte ji, pokud vás zajímá, jakým způsobem se zkontaktovat s moderním zákazníkem.

43. Tamara Schenk
Blog: http://blog.tamaraschenk.com/
Tamara byla ředitelkou pro výzkum ve společnosti CSO Insights a také působila jako specialistka prodeje. Díky těmto zkušenostem je schopná pojednávat o prodeji ze všech možných úhlů.

44. Matt Dixon
Blog: https://www.kornferry.com/institute
Matt je spoluautorem knih The Challenger Sale, The Challenger Customer a The Effortless Experience a často také přispívá do Harvard Business Review. Pomůže vám udržet si přehled o aktuálních trendech v oblasti nákupu.

45. Bob Apollo
Blog: http://www.inflexion-point.com/blog
Bob pracoval pro velké množství světoznámých značek věnujících se B2B prodeji techniky a má bohaté zkušenosti z úspěšných podnikatelských počinů z oblasti technologií. Z postů na jeho blogu je patrné, jak hluboce je přesvědčen o důležitosti value-based sellingu.

46. Morgan J Ingram
Kanál na YouTube: The SDR Chronicles
Morgan je sales development manager a na svém kanálu na YouTube sdílí jak své postřehy, tak i názory dalších specialistů prodeje. Zaměřuje se na motivaci, tipy a taktiku.

47. Nancy Nardin
Blog: https://smartsellingtools.com/smart-selling-tools-blog/
Nancy je zakladatelkou společností Smart Selling Tools a Hushly. Je uznávanou expertkou na zvýšení produktivity prodeje skrze tzv. smart tools. Sledujte ji a naučte se, jak pomocí technologií zlepšit pracovní postupy či jak zapracovat na tzv. buying experience.

48. M. Jeffrey Hoffman
Blog: http://www.mjhoffman.com/blog
Jeff je lektorem prodeje s celosvětovým renomé a vytvořil tréninkové programy YourSalesMBA™, Basho Strategies™, „Why You? Why You Now?™“. Na svém blogu sdílí tipy např. ohledně social sellingu.

49. Craig Rosenberg
Blog: http://blog.topohq.com/
Craig je spoluzakladatelem COPO, společnosti zabývající se výzkumem a poradenstvím, a často sdílí informace o benchmarkingu a doporučení ohledně toho, jak mohou prodejní a marketingové společnosti zlepšit klientův zážitek z nakupování.

50. Brent Adamson
Blog: https://www.cebglobal.com/blogs/business-lines/sales-service/
Brent je spoluautorem knižních bestsellerů The Challenger Customer a The Challenger Sale a zastává pozici Principal Executive Advisor in the Sales and Marketing Practice ve společnosti CEB (nyní Gartner). Poskytne vám praktické rady o tom, co funguje a co ne.

Převzato z webu LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář