5 míst, kde se můžete naučit další cizí jazyk (a navíc zdarma)

5 míst kde se můžete naučit další cizí jazyk a navíc zdarma

Ať už je vaším cílem naučit se další slovíčka, získat nové přátele nebo se vyhnout tomu, abyste působili během své zahraniční dovolené jako hotentot, pustit se do zdolávání nástrah cizího jazyka je velká výzva. Jestliže už chvátáte do knihkupectví pro učebnici, zastavte! Dnešní výuka francouzštiny (španělštiny, němčiny, italštiny…dosaďte dle předmětu svého zájmu) už může probíhat jinak, než jak to znáte ze středoškolských lavic, stačí vám k tomu totiž jen počítač nebo chytrý telefon.

Duolingo
Tato populární aplikace splňuje požadavky učení hrou. Díky zábavným slovním hrátkám a doplňovačkám si zapamatujete nová slovíčka a fráze, aniž byste se o to vůbec museli snažit.
Jazyky: španělština, francouzština, němčina, italština, portugalština, holandština a další
Platformy: Apple App Store, Google Play, Windows Store
Najdete na: Duolingo.com

Spotify
Možná už máte bezplatný účet na Spotify, díky kterému můžete poslouchat hudbu ze svého počítače (prémiový účet umožňuje poslouchat hudbu i na mobilním telefonu), ale věděli jste, že na Spotify jsou k dispozici i jazykové kurzy? Když budete trochu hledat, najdete playlisty složené z audio kurzů, které vám umožní rozšířit vaše jazykové znalosti.
Jazyky: španělština, francouzština, italština, čínština, němčina, švédština, irština, portugalština, arabština, ruština
Kde hledat: Stáhněte si či otevřete Spotify, jděte na Procházet, zadejte klíčová slova, například „learn german“ a projděte nalezené výsledky. Nebo jednoduše zadejte do vyhledávání název jazyka.

Memrise
Uživatelská komunita Memrise vytváří a zdarma sdílí zábavné jazykové on-line kurzy, díky kterým se zájemci na jakékoli jazykové úrovni mohou učit nové jazyky či rozšiřovat svou slovní zásobu již studovaných jazyků.
Jazyky: japonština, francouzština, španělština, čínština, korejština, němčina a další
Platformy: Apple App Store, Google Play nebo webové stránky
Vyzkoušejte na: Memrise.com

Hellotalk
Tato aplikace využívá velmi přirozenou metodu učení cizího jazyka, a to běžnou konverzaci. Pomocí aplikace Hellotalk se spojíte s rodilými mluvčími ze všech koutů světa, kteří vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti díky písemné i ústní konverzaci. A vy naopak můžete někomu pomoci třeba s češtinou.
Jazyky: francouzština, němčina, španělština, korejština, čínština, italština
Platformy: Apple App Store, Google Play
Najdete na: Hellotalk.com

Reddit’s /r/languagelearning
Pod tímto názvem nenajdete žádnou vzdělávací aplikaci, ale jedná se o velmi živé fórum, kde se potkávají lidé, kteří mají stejně bohulibý cíl jako vy. Uživatelé zde často sdílejí tipy na zdroje, které jim pomohly na cestě za dalším zvládnutým jazykem.
Jazyky: Úplně všechny! Vážně!
Navštivte: reddit.com/r/languagelearning

Máte zkušenost s některou z výše zmíněných metod studia cizího jazyka? Jak se vám osvědčily?

Článek byl převzat z webu Apartmenttherapy.com

Komentáře

Přidat komentář